آموزش شبکه کردن سیستم های گیم نت و کافی نت

در این آموزش سایت پیپ گیم تصمیم گرفتیم تا آموزش شبکه کردن سیستم های گیم نت و کافی نت رو بصورت کامل توضیح دهیم.همانطور که میدانید در گیم نت برای اینکه بازی های کامپیوتر در سرور بازی ها به هم دیگر وصل شوند باید یک نوع تنظیمیاتی در شبکه خود ست کنید تا تمامی سیستم ها به هم وصل شده و همچنین بازی های کامپیوتر رو هم بصورت گروهی چند نفره در یک سرور بتوانید بازی کنید برای اینکار باید ای پی های لن خود را تنظیم کرده و لوازمی که در این آموزش قرار داده ایم رو خرید و نصب کنید.

آموزش شبکه کردن سیستم های گیم نت و کافی نت

لوزام مورد نیاز برای آموزش شبکه کردن سیستم های گیم نت و کافی نت

یک دستگاه Switcher Lan که قیمتش زیاد هم گرون نمیباشد و سعی کنید اگر سیستم های شما پایین 20 تا میباشد پس از مدل 100 مگابایت این دستگاه خرید کنید.

Switcher lan

کابل شبکه بر اساس تعداد سیستم در متر های مختلف

کابل شبکه

ویندوز سون یا ایکس پی

کامل نصب بودن فایل های شبکه کامپیوتر

ست کردن ای پی در شبکه کردن سیستم های گیم نت

ابتدا روی کامپیوتر های خود یک ویندوز جدید سون یا ایکس پی نصب کنید و سعی کنید فقط این ویندوز هارو نصب کنید چون فقط به درد گیم نت همین ویندوز ها میخورد.

بعد توسط دستگاه Switcher Lan کابل های شبکه رو به کامپیوتر های خود وصل کنید و در صورتی که در دستگاه جای زیادی دارید پس کابل هارو با یک عدد فاصله وصل کنید.

بعد اینکه کابل هارو وصل کردید برای ای پی دادن به تمامی سیستم ها وارد دکستاپ کامپیوتر شده و در پایین صفحه روی عکس مانیتور شبکه راست کلیک کرده و گزینه  open network and sharing center رو انتخاب کنید.در صورتی که عکس مانیتور رو ندارید پس یا شبکه شما نصب نیست و یا آیکونش رو مخفی کردید.

بعد وارد شدن به صفحه شبکه ها در سمت چپ بالای صفحه روی گزینه  Chang Adapter Setting کلیک بزنید.

وارد شدن به Chang Adapter Setting

 

بعد در صفحه جدید روی عکس لن اصلی راست کلیک کرده و گزینه Properties کلیک بزنید.

راست کلیک کردن روی لن اصلی

بعد در پنجره باز شده روی گزینه internet protocol version 4 tcp ip4 کلیک بزنید.

گزینه internet protocol version 4 tcp ip4

 

خوب حالا در این صفحه برای فعال شدن تنظیمات ای پی روی گزینه دومی در وسط صفحه یعنی Use The following ip adress کلیک بزنید.

فعال کردن تنظیمات ای پی

 

بعد باید برای هر سیستم یک ای پی دیگر بدهید که آخرش تکراری نباشد و ای پی های ما باید از اعداد 192.168.10 شروع شود که برای سیستم اولی این ای پی رو ست کنید و برای سیستم های دیگر از ای پی 192.168.1.11 و 12 و 13 و غیره استفاده کنید فقط عدد آخر رو عوض کنید و اگر مثلا ده تا سیستم دارید به نوبت از شماره 10 تا 20 قرار دهید و فاصله اصلا نذارید چون شاید بعدا به مشکلات جدی مثل پیدا نکردن سرور در بازی برخورد کنید.

ست کردن ای پی سیستم ها

 

خوب سیستم های دیگر رو هم مثل عکس زیر به نوبت ست کنید و اون کادر دومی هم بصورت اتوماتیک نوشته میشود و کلا بهش دست نزنید.

ست کردن ای پی سیستم های دیگر

 

بعد تنظیم روی گزینه Ok کلیک بزنید و سیستم های خود را به راحتی شبکه کنید و با اجرای بازی های گروهی کامپیوتر مثل بازی کانتر استریک لذت ببرید.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.